Trzaskowski: w przyszłym tygodniu Parlament Europejski może przyjąć rezolucję o Polsce

Polska
Trzaskowski: w przyszłym tygodniu Parlament Europejski może przyjąć rezolucję o Polsce
Polsat News

Już za tydzień w Strasburgu Parlament Europejski może przyjąć rezolucję o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Według byłego ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego (PO) wiele wskazuje, że tak się stanie.

- Wszyscy nasi partnerzy są bardzo mocno zaniepokojeni tym, co się dzieje w Polsce. Polska była do tej pory wiarygodnym i przewidywalnym partnerem w UE, można było z naszym udziałem rozwiązywać europejskie problemy. Natomiast w tej chwili to Polska stała się problemem UE - powiedział Trzaskowski na konferencji prasowej w PE w Brukseli. Podkreślił, że PO chce, by dyskusja o Polsce była wyważona.

 

Zdaniem Trzaskowskiego, jeżeli polski rząd nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej w sprawie reformy TK, to można się spodziewać, że Komisja Europejska będzie kontynuować procedurę ochrony praworządności wobec Polski. - Parlament Europejski też będzie się tym zajmował i - być może, wszystko na to wskazuje - że podczas najbliższej sesji plenarnej - powiedział polityk PO.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie