Radio ZET: prezes Lotosu ma stracić stanowisko

Biznes
Radio ZET: prezes Lotosu ma stracić stanowisko
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

13 kwietnia odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej Lotosu. Według nieoficjalnych informacji Radia ZET zostanie na nim odwołany prezes Paweł Olechnowicz, zajmujący to stanowisko od 2002 r., a na jego miejsce powołany ma zostać poseł PiS Andrzej Jaworski.

Zapowiadany na nowego prezesa spółki naftowej poseł PiS Andrzej Jaworski, to obecny przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Od lat należy do krytyków prezesa Lotosu.


Przed dwoma miesiącami zmieniono radę nadzorczą spółki, a jej najbliższe posiedzenie, na którym może dojść do odwołania prezesa, zaplanowano na 13 kwietnia.

 

Rekordzista w kierowaniu spółką Skarbu Państwa


Datę potwierdził rzecznik spółki Marcin Zachowicz, ale odmówił odpowiedzi na pytanie czy w planach posiedzenia są zmiany w zarządzie. Prezesa Olechnowicza bronią związki zawodowe Lotosu. 30 marca wysłały w tej sprawie pismo do premier Beaty Szydło, a także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.


Olechnowicz jest rekordzistą jeżeli chodzi o kierowanie spółką Skarbu Państwa. Szefuje Lotosowi od 2002 roku.

 

W poniedziałek Lotos podał informację o wydobyciu gazu ziemnego w Norwegii. Osiągnął on poziom 700 mln m3 rocznie, co plasuje Grupę Lotos wśród 15 największych producentów norweskiego gazu. Firma pochwaliła się także rekordowym wydobyciem węglowodorów w pierwszym kwartale 2016 roku, które w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosło o 150 proc.

 

 

 

Radio ZET

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie