Oszustwo w przychodni. Sto osób przeszło fikcyjne badania

Polska
Oszustwo w przychodni. Sto osób przeszło fikcyjne badania
Pixabay.com/Jelly

Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich, którzy chcieli sprawdzić, czy nie mają nietolerancji pokarmowych albo alergii, mogli paść ofiarami oszustów. Jak informuje miejscowa policja, niewykluczone, że ponad 100 osób mogło zapłacić po 250 zł za fikcyjne badania lekarskie. Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Swój początek sprawa miała w styczniu, gdy w jednej z przychodni na terenie Ząbkowic Śląskich firma, zarejestrowana w Łodzi, prowadziła odpłatne badania. Część spośród pacjentów, którzy zgłosili się na testy, wyniki dostała jeszcze tego samego dnia. Inni na swoje musieli czekać około dwóch tygodni. Dlatego niektórzy o tym, że wyniki badań zdecydowanie różnią się od uzyskiwanych wcześniej, dowiedzieli się z opóźnieniem. Uznali je za niewiarygodnie i zaczęli mieć podejrzenia, co do działalności firmy.

 

Policjanci powiadomieni przez zaniepokojonych pacjentów ustalili, że dokumentacja medyczna opatrzona była pieczątką lekarza, który prowadził własną praktykę i nie był zatrudniony w tej firmie. 23 stycznia, czyli w dniu, w którym prowadzono badania, nie było go też w Ząbkowicach Śląskich, ani nie zapoznawał się z wynikami badań mieszkańców tego miasta. Był bardzo zdziwiony, że na dokumentach widniała jego pieczątka.

 

Policja w Ząbkowicach Śląskich prosi osoby, które poddały się takiemu badaniu, aby zgłaszały się do wydziału kryminalnego tamtejszej jednostki.

 

polsatnews.pl

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie