Narysował Gwiazdę Dawida na ogrodzeniu meczetu w Gdańsku. Grozi mu więzienie

Polska
Narysował Gwiazdę Dawida na ogrodzeniu meczetu w Gdańsku. Grozi mu więzienie
Wikipedia/Artur Andrzej/CC BY-SA 3.0

33-letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy na tablicy przed meczetem przy ul. Abrahama wypisywał obraźliwe napisy w języku angielskim i rysował Gwiazdę Dawida. Przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku, powiadomiony przez policjantów o zajściu, uznał ten czyn obrazę uczuć religijnych. Wandalowi grozi do pięciu lat więzienia.

- Policjanci z komisariatu w Oliwie zauważyli mężczyznę patrolując okolicę ulicy Abrahama w poniedziałek po południu. Gdy okazało się, że 33-latek wypisywał obraźliwe hasła na tablicy zawieszonej na ogrodzeniu przed meczetem, zatrzymali go - powiedziała polsatnews.pl podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

 

Jak dodała, gdyby przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej nie odebrał ataku wandala jako obrazy uczuć religijnych, ten usłyszałby jedynie zarzut uszkodzenia mienia. Natomiast za oba czyny może trafić do więzienia na pięć lat. Sprawca, mieszkaniec Wejherowa, został zwolniony przez policję.

 

Meczet w Gdańsku jest jednym z pięciu czynnych w Polsce, jedynym na terenie Gdańska oraz jedynym posiadającym minaret. Działa w ramach Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku, która jest jedną z sześciu takich gmin w kraju.

 

polsatnews.pl

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie