LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą

Polska
LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą
Flickr/BriYYZ/CC BY-SA 2.0

W związku z częściowym otwarciem lotniska Zaventem w Brukseli, LOT wznawia rejsy między Warszawą, a stolicą Belgii - poinformował polski przewoźnik. Tymczasowo od wtorku LOT będzie obsługiwać jeden rejs dziennie.

Jak wyjaśnił przewoźnik, pierwszy samolot (rejs numer LO231) wystartuje we wtorek z Warszawy o godz. 19.50. Samolot powrotny (rejs LO232) odleci z Brukseli o godz. 7.45 w środę.

 

Są utrudnienia dla pasażerów

 

"Z uwagi na ograniczoną przestrzeń tymczasowej hali odpraw oraz zaostrzone procedury bezpieczeństwa, dostęp do zastępczego terminalu zapewniony jest wyłącznie pasażerom posiadającym wydruk biletu lub rezerwacji oraz odpowiedni dokument tożsamości. Karty pokładowe w wersji mobilnej nie będą akceptowane. Każdy pasażer powinien przygotować dokumenty do rutynowego sprawdzenia przez służby lotniska już w pierwszym etapie odprawy, czyli przy wejściu do tymczasowej hali odpraw" - informuje LOT.

 

Jak dodaje, niespełnienie tego wymogu, może spowodować nieprzyjęcie pasażera do strefy zastrzeżonej lotniska. "Tym samym, rodzina i znajomi odprowadzający oraz witający pasażerów na lotnisku nie mogą przebywać na terenie tymczasowego terminalu" - zaznaczono.

 

W terminalu tymczasowym otwarte zostały cztery dodatkowe stanowiska obsługi pasażerskiej oraz tyle samo stanowisk do odprawy samodzielnej. Polski przewoźnik zwraca uwagę, że w związku z tymczasową organizacją odpraw na lotnisku Zaventem najlepiej jest zgłosić się do odprawy na 3 godz. przed planowanym odlotem.

 

"Do odwołania niedostępna jest możliwość samodzielnego podróżowania dzieci do 12. roku życia oraz niektóre usługi, w tym przewóz zwierząt na pokładzie. Tymczasowo na lotnisko można dojechać wyłącznie samochodem lub taksówką, transport publiczny, jak również parkingi, nadal pozostają nieczynne. Odbiór pasażerów samochodem możliwy jest wyłącznie z wydzielonej specjalnie strefy parkingu P2, gdzie pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne" - informuje LOT.

 

Można rezygnować z lotów

 

Przewoźnik umożliwi też pasażerom odwołanych rejsów zmianę rezerwacji na przeloty rejsami, które zostały przywrócone. Odbywa się to jednak w ramach dostępności miejsc w samolotach. By była ona jak największa, na tej trasie latać będą większe samoloty.

 

Możliwa jest też bezpłatna zmiana rezerwacji na połączenia LOT-u do innych miast w pobliżu Brukseli, to jest do Duesseldorfu, Amsterdamu i Luksemburga.

 

Zamknięte po zamachach terrorystycznych z 22 marca międzynarodowe lotnisko w Zaventem pod Brukselą zostało częściowo otwarte w niedzielę dla lotów pasażerskich. W wyniku ataku na port lotniczy znacznie zniszczona została hala odpraw - nie obsługiwano ruchu pasażerskiego; obsługiwany był tylko ruch cargo.

 

W podwójnym zamachu w Brukseli (na lotnisko i metro) zginęło 35 osób, w tym trzej zamachowcy samobójcy. Jedną z ofiar śmiertelnych ataku w metrze była 61-letnia Polka. Do dokonania zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie