Uprowadzony w Jemenie salezjanin żyje. Hinduscy biskupi negocjują jego uwolnienie

Świat
Uprowadzony w Jemenie salezjanin żyje. Hinduscy biskupi negocjują jego uwolnienie
PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Pochodzący z Indii salezjanin ks. Tom Uzhunnalil, który przed miesiącem został uprowadzony podczas zamachu terrorystycznego w Jemenie żyje i jest bezpieczny - poinformowała minister spraw zagranicznych Indii, Sushma Swaraj. Informację tę potwierdziła Konferencja Biskupów, wyjaśniając, że prowadzone są intensywne działania by księdza uwolnić.

W komunikacie po spotkaniu biskupów z przedstawicielami rządu Indii napisano, że nadal nie jest znane miejsce pobytu kapłana, a ze względu na dobro toczących się pertraktacji z porywaczami nie można podać szczegółów oraz warunków jego uwolnienia.

 

Przed tygodniem pojawiły się informacje, że ksiądz został zamordowany przez porywaczy. Mówiono nawet, że w Wielki Piątek został ukrzyżowany. Minister Swaraj zdementowała te doniesienia.

 

Pochodzący z indyjskiego stanu Kerala, gdzie wstąpił do salezjanów, ks. Uzhunnalil został uprowadzony 4 marca. Wcześniej tego samego dnia terroryści, prawdopodobnie z Państwa Islamskiego, napadli na ośrodek i zabili cztery siostry i 12 ich współpracowników. W czasie świąt Wielkanocnych pojawiło się nagranie wideo, na którym kapłan prosi o pomoc w jego uwolnieniu. Porywacze żądają okupu w wysokości miliona dolarów. Obok rządu indyjskiego, w działaniach na rzecz jego uwolnienia, uczestniczą także jemeński rząd, służby watykańskie oraz zakon salezjanów.

 

KAI

az/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie