Skutki wizyty Jaglanda i raport ws. bezpieczeństwa Światowych Dni Młodzieży

Polska
Skutki wizyty Jaglanda i raport ws. bezpieczeństwa Światowych Dni Młodzieży
Polsat News

- Obecnie nie ma w Polsce systemu, który by stał na straży wykonania prawa - to opinia sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda, który przebywa w Warszawie. O wizycie Jaglanda i jej ewentualnych skutkach z Jakubem Kuleszą z Kukiz'15 i Małgorzatą Kidawą-Błońską z PO, gośćmi wtorkowego "Nowego Dnia z Polsat News" od 5:58, będzie rozmawiała Beata Cholewińska.

Rozmowa z Jakubem Kuleszą rozpocznie się o godz. 7:05, a z Małgorzatą Kidawą-Błońską o 7:35. O wizycie Jaglanda Beata Cholewińska będzie rozmawiała również z Marcinem Zaborowskim, wiceprezesem think-tanku Center for European Policy Analysis (CEPA) o godz. 8:05 oraz z dr Renatą Mieńkowską-Norkiene, politolożką z Uniwersytetu Warszawskiego (9:05).


Według raportu przygotowanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, planowana z okazji Światowych Dni Młodzieży uroczystość w Brzegach pod Wieliczką może ze względu na potencjalne nieprawidłowości narażać zdrowie i życie jej uczestników. To właśnie w Brzegach ma zostać zorganizowana msza kończąca obchody ŚDM, w której udział ma wziąć papież Franciszek. Na temat tego raportu Bartosz Kurek będzie rozmawiał z Andrzejem Barcikowskim, byłym szefem UOP i ABW (godz. 9:35).


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Beata Cholewińska przedstawi je w programie.

 

polsatnews.pl

am/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze