Nie wiesz, którą uczelnię wybrać? UE opublikowała ranking uniwersytetów

Świat
Nie wiesz, którą uczelnię wybrać? UE opublikowała ranking uniwersytetów
Facebook.com/multirank

Ranking nie klasyfikuje uczelni od najlepiej do najsłabiej ocenianej. Daje możliwość porównania ponad 1300 szkół z całego świata pod względem dowolnie wybranych kryteriów. W ramach projektu U-Multirank oceniono uczelnie wyższe i szkoły pomaturalne. Zestawienie pokazuje, że polskie uczelnie nie należą do światowej czołówki, ale nie odbiegają też znacząco poziomem od europejskich uniwersytetów.

U-Multirank to innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do porównywania wyników światowych uczelni. Zawiera m.in. dane dotyczące  instytucji szkolnictwa wyższego z 90 krajów.

 

Projekt zdecydowanie różni się od innych wiodących rankingów takich, jak np. ranking szanghajski - jest znacznie bardziej szczegółowy.

 

Porównaj i wybierz

 

Zestawione w rankingu dane dotyczą m.in. działalności badawczej, nauczania, wymiaru międzynarodowego, transferu wiedzy oraz działalności na poziomie regionalnym.

 

Interaktywna strona internetowa umultirank.org daje też możliwość porównywania szkół pod kątem różnych parametrów. Dzięki temu uniwersytety, spośród których dokonuje się wyboru, można porównać np. pod względem poziomu nauczania konkretnych specjalizacji, czy innowacyjności.

 

Ranking kierowany jest nie tylko do studentów, ale również wykładowców, a nawet wolontariuszy, którzy z danymi uczelniami chcieliby współpracować.

 

Projekt jest finansowany przez program Erasmus+, który rocznie daje możliwość nauki i pracy we wszystkich krajach UE ponad czterem milionom Europejczyków.

 

 

 

polsatnews.pl, ec.europa.eu

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie