Łódź: zmarło 14-miesięczne dziecko, prawdopodobnie się udusiło

Polska
Łódź: zmarło 14-miesięczne dziecko, prawdopodobnie się udusiło
policja.gov.pl

Tragedia rozegrała się w mieszkaniu przy ul. Więckowskiego. W poniedziałek przed południem 26-letnia kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy mówiąc, że jej córka ma problemy z oddychaniem. Zanim karetka przyjechała na miejsce dyspozytor pogotowia instruował matkę, jak prowadzić reanimację. Dziecka nie udało się jednak uratować. Zlecono sekcję zwłok, która wyjaśni przyczyny zgonu.

Dziewczynka była pod opieką matki i jej partnera. Gdy reanimacja nie przyniosła skutku i dziecko zmarło, lekarz pogotowia zawiadomił policję. Wówczas partner matki uciekł z domu.

 

- Na ciele dziecka były drobne siniaki i zadrapania, ale lekarz stwierdził, że nie one były przyczyną zgonu - powiedziała polsatnews.pl rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

 

Jak wyjaśniła, mężczyzna nie zapłacił nałożonej na niego grzywny i miał do odbycia kilkanaście dni kary. - Prawdopodobnie, gdy usłyszał o policji, uciekł, aby uniknąć odpowiedzialności - dodała Kącka. Policja na razie nie łączy śmierci dziecka z zachowaniem mężczyzny.

 

polsatnews.pl; Express Ilustrowany

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie