5 zł na 100-lecie Legii Warszawa. Długa kolejka chętnych po kolekcjonerską monetę

Sport
5 zł na 100-lecie Legii Warszawa. Długa kolejka chętnych po kolekcjonerską monetę
Polsat News

Dziś Narodowy Bank Polski zaprezentował swoją najnowszą, okolicznościową monetę. W obiegu pojawiła się pięciozłotówka upamiętniająca setną rocznicę powstania Legii Warszawa.

Na kolekcjonerów czeka 20 tysięcy monet. Za jedną zapłacić trzeba 80 złotych. Na monecie znajduje się między innymi herb Legii oraz wizerunek jednego z jej współzałożycieli - Stanisława Mielecha. Pod siedzibą NBP w Warszawie od rana stoi długa kolejka chętnych. Kolekcjonerzy i kibice mogą kupować po jednym numizmacie.

 

Wystawa "100 lat Legii Warszawa"

 

Specjalna moneta okolicznościowa stworzona przez NBP to niejedyna atrakcja przygotowana w tym roku z okazji 100-lecia warszawskiego klubu. 14 maja, w ramach Nocy Muzeów, w stołecznym Muzeum Sportu i Turystyki odbędzie się wystawa prezentująca długą historię Legii Warszawa oraz przybliżająca sylwetki takich gwiazd warszawskiego klubu jak m.in. piłkarze Kazimierz Deyna oraz Lucjan Brychczy. Na wystawie będą również prezentowane medale, puchary, stroje oraz inne pamiątki. Wystawę będzie można oglądać od godziny 19:00.

 

Stołeczny klub sportowy "Legia" powstał w 1916 roku. Utworzyli go żołnierze Legionów Polskich, którzy walczyli podczas I wojny światowej na froncie wschodnim.

 

Polsat News

az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze