Wiceprezydenta Warszawy obrzucono tortem

Polska
Wiceprezydenta Warszawy obrzucono tortem
Szymon Witewski/syrena.tk

Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak i wicedyrektor Biura Polityki Lokalowej Tomasz Krettek zostali obrzuceni tortem podczas spotkania z mieszkańcami Pragi. - Powiedzieli, że jako kapitalistę musieli mnie tak potraktować - przyznał Jóźwiak.

Jarosław Jóźwiak to prawa ręka prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. W miejskim ratuszu pracuje od 2006 roku. To wtedy rozpoczęła się jego dynamiczna kariera. W 2014 roku w wieku 31 lat został najmłodszym w historii wiceprezydentem stolicy Polski.

 

W niedzielę zarówno on jak i Tomasz Krettek pojawili się na spotkania z działaczami lokatorskimi. To tam doszło do incydentu, w trakcie którego obydwaj zostali obrzuceni tortem.

 

Zdjęcia z zajścia trafiły do sieci

 

Chwilę później na facebookowym profilu jednego z członków kolektywu Syrena - autonomicznej przestrzeni inicjatyw - pojawiło się zdjęcie przedstawiające urzędników ubrudzonych białą mazią.

 

Facebook.com/PiotrMaciej

 

"Władze są w pełni odpowiedzialne za wyrzucanie ludzi na ulice - nie będziemy jedynymi, którzy ponoszą koszty. Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata" - napisał Szymon Witewski. W niedzielę skłot przy ul. Wilczej obchodził piąte urodziny.

 

- Rozmawialiśmy z lokatorami, kiedy ludzie, którzy przestawili się jako członkowie Syreny, obrzucili nas tortem - relacjonuje. - Kiedy podszedłem porozmawiać do jednego z panów, który to zrobił, powiedział, że przykro mu, że zrobił mi to jako człowiekowi, ale jako urzędnika i kapitalistę musiał mnie tak potraktować - powiedział "Gazecie Wyborczej" Jarosław Jóźwiak.

 

AKTYWIŚCI ZE SQATU SYRENA, W OBRONIE LOKATORÓW RZUCILI TORTY NA TWARZ WICEPREZYDENTA MIASTA - Jarosława Jóźwiaka - "...

Opublikowany przez Cezary Ciszewski na 3 kwietnia 2016

 

wyborcza.pl, syrena.tk, polsatnews.pl

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie