Walczą z rakiem, promują profilaktykę. Grupa osób po nowotworach wypłynie w rejs po Bałtyku

Technologie
Walczą z rakiem, promują profilaktykę. Grupa osób po nowotworach wypłynie w rejs po Bałtyku
Polsat News

- Na wielkim żaglowcu, jakim jest Zawisza Czarny, popłynie 25 osób po chorobie onkologicznej. Będzie nas eskortował jeszcze jeden jacht Nest, gdzie będzie płynęło 6 dziewczyn, które brały udział w poprzednim rejsie. Wszyscy razem planujemy dopłynąć do Kłajpedy, żeby pokazać, że osoby po chorobie nowotworowej robią różne ważne rzeczy – powiedziała Magdalena Lesiewicz, prezes fundacji OnkoRejs.

Rejs rozpoczyna się 14 maja. - Są wśród nas osoby, które są w trakcie leczenia. Okazuje się, że nie trzeba tylko leżeć i czekać na śmierć, tylko można żyć pełnią życia realizując jak największe marzenia i pasje – powiedziała Lesiewicz.

 

Inicjatywa ma na celu przełamanie stereotypów na temat choroby, jaką jest rak. Załoga chce pokazać, że można żyć z rakiem, pokonywać własne słabości, chorobę i czerpać radość z każdego dnia.

 

Ważna profilaktyka

 

Lesiewicz podkreśliła, że najważniejsza jest profilaktyka. - My nie wyglądamy na chore. To nic nie boli, nic nie czuć, a okazuje się później, że jest się chorym, dlatego trzeba się badać - powiedziała.

 

Ambasadorką rejsu, która również popłynie na Zawiszy Czarnym, jest aktorka Jolanta Mrotek. Na antenie Polsat News zapowiedziała, że podda się serii badań profilaktycznych, aby pokazać, że warto je wykonywać.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie