Premier Szydło będzie dziś gościem Polsat News

Świat
Premier Szydło będzie dziś gościem Polsat News
Polsat News

Głównym tematem rozmowy Doroty Gawryluk z premier Beatą Szydło będzie ocena realizacji sztandarowej obietnicy wyborczej PiS, czyli programu "Rodzina 500+". Rozmowa dotyczyć będzie również kulisów sprawowania władzy oraz najpilniejszych wyzwań stojących przed polskim rządem. Początek programu "Prezydenci i Premierzy" o godz. 20 w Polsat News.

Projekt "Rodzina 500+", który wystartował w piątek, zaliczył zdaniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej "bardzo dobry start, jak na tak duże wyzwanie organizacyjne".

 

Premier Szydło przyznała, że wprowadzany program "jest przełomowy i daje rodzinie ogromne wsparcie". Dodała, że nie chodzi w nim tylko o pomoc finansową. - Dla wielu rodzin to wsparcie finansowe ma też inny wymiar, a mianowicie wymiar godnościowy i wymiar poczucia bezpieczeństwa przyszłości swojej rodziny - stwierdziła.

 

Tylko pierwszego dnia złożono 90 tys. wniosków

 

W piątek, od wczesnych godzin rannych, przed urzędami w całym kraju ustawiały się kolejki. Na przykład w Łodzi tylko przed Centrum Świadczeń Socjalnych stało ponad sto osób.

 

W Szczecinie pierwszy wniosek drogą elektroniczną - do Szczecińskiego Centrum Świadczeń - trafił zaledwie pół godziny po północy, czyli 30 min. po uruchomieniu systemu.

 

W piątek do godziny 21 w całym kraju złożonych zostało ponad 90 tysiący wniosków.


polsatnews.pl

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie