Uliczny pisuar dla kobiet zainstalowano w Amsterdamie

Świat
Uliczny pisuar dla kobiet zainstalowano w Amsterdamie
UriLift

Pierwszy na świecie wysuwający się z ulicy pisuar dla kobiet zainstalowano na amsterdamskim placu Dam. Podobnie jak inne tego typu toalety, w dzień będzie schowany w chodniku, nocą będzie wyjeżdżał na powierzchnię, gdy centrum miasta tętni życiem. Wysuwane pisuary holenderskiej firmy UriLift mają m.in. zapobiegać zanieczyszczaniu moczem zabytków.

- W ciągu dnia jest wiele możliwości udania się do toalety, ale w nocy często są one zamknięte. Mężczyźni w potrzebie mogą oddać mocz na ulicy, jednak kobiety są w trudniejszej sytuacji. Pisuar dla kobiet stanowi rozwiązanie tego problemu - powiedział Marco Schimmel, dyrektor firmy UriLift, producenta ulicznych toalet.

 

 

 

Można także załatwić "numer dwa"


Toaleta zainstalowana na pl. Dam jest również wyposażona w dwa pisuary dla mężczyzn. Część z pisuarem dla kobiet ma zamykane drzwi.


Schimmel podkreśla, że toaleta służy głównie do oddawania moczu, ale czasami może przyjąć też tzw. "numer dwa". Wykonana jest ze stali nierdzewnej, odpornej na wandalizm. Spłukuje się automatycznie.


UriLift od dawna produkuje pisuary w wersji męskiej, które instalowane są w centrach dużych miast m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii i Holandii. 

 

 


nltimes.nl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze