Segregowali śmieci podczas jazdy otwartą ciężarówką. Zostali zatrzymani

Polska
Segregowali śmieci podczas jazdy otwartą ciężarówką. Zostali zatrzymani
Komenda Powiatowa Policji Sulęcin
Segregowali śmieci podczas jazdy otwartą ciężarówką. Zostali zatrzymani.

Policjanci z Sulęcina zatrzymali ciężarówkę, w której skrzyni ładunkowej podczas jazdy odbywało się segregowanie odpadów komunalnych. Dwaj mężczyźni, którzy tam pracowali nie mieli żadnych zabezpieczeń, w każdej chwili mogli wypaść na jezdnię. Teraz kierowcy grozi 5 tys. zł grzywny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie (lubuskie) zatrzymali ciężarówkę, w której dwóch ludzi pracowało na skrzyni ładunkowej podczas jazdy ulicą.

 

Zdarzenie nagrała w ubiegły czwartek kamera umieszczona w nieoznakowanym radiowozie. Niebezpieczna sytuacja została zarejestrowana w Krzeszycach na ul. Skwierzyńskiej. Kierujący mercedesem jechał z otwartą windą załadunkową, na której stał pracownik firmy odbierającej śmieci. Drugi pracownik znajdował się w części załadowczej. Obaj mężczyźni podczas jazdy zajmowali się sgregowaniem worków z odpadami. Dodatkowo w czasie jazdy w samochodzie było zapalone pomarańczowe światło błyskowe.

 

Samochód został zatrzymany do kontroli.

 

- Policjanci poinformowali 37-letniego kierującego mercedesem, że za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego odstępują od nałożenia mandatu karnego kierując wniosek do sądu - poinformowała asp. szt. Alina Słonik z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

 

Kierowcy grozi do 5 tys. złotych grzywny.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie