Premier: pierwsze wnioski zostały złożone już po północy

Polska
Premier: pierwsze wnioski zostały złożone już po północy
Polsat News

- Polska potrzebuje dobrej polityki prorodzinnej, prodemograficznej. To jest program bardzo ważny dla polskiej gospodarki, bo te 17 mld zł w tym roku i ok. 22 mld zł w kolejnych latach, to realne środki, które będą trafiały na polski rynek i będą zasilały polski budżet. To będzie zastrzyk dla polskiej gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło oficjalnie inaugurując program "Rodzina 500+"

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień - ruszył program Rodzina 500 plus - powiedziała premier. Jak podała, pierwsze wnioski zostały złożone już po północy; po pół godzinie było ich już ponad 70.


- Na ten moment jest ponad 20 tys. wniosków poprzez internet - powiedziała szefowa rządu. - Ruszamy w Polskę, ruszamy we wszystkich województwach, ruszają "busy 500+", w których będzie można uzyskać informacje - dodała. W busach wolontariusze będą udzielać informacji, jak składać wnioski.

 

- Cieszę się, że ten program udało się w tak krótkim czasie wprowadzić w życie, że dotrzymaliśmy słowa – powiedziała Szydło.


- Ruszamy z ogromnymi nadziejami, ale wierzę, że to, co mówiliśmy, że rodzina jest najlepszą inwestycją, a dziecko to nie koszt, a inwestycja, że to przesłanie przyczyni się do tego, że za kilka lat będziemy mogli powiedzieć, że program spełnił nasze oczekiwania, poprawiły się wskaźniki demograficzne, polskie rodziny są bezpieczniejsze i mogą planować swoją przyszłość. Dla wielu rodzin będzie to ogromna poprawa egzystencjalna – dodała Szydło.

 

Wnioski o świadczenie można składać bezpośrednio w gminie, wysyłając pocztą lub przez internet

 

Rodzinom, które dostarczą dokumenty, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko - do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

 

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze