Popularny syrop na kaszel wycofany ze sprzedaży

Polska
Popularny syrop na kaszel wycofany ze sprzedaży
herbapol.pl

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIS) produkowany przez wrocławską firmę "Herbapol" lek Sirupus Pini o numerze serii 010215 został wycofany z obrotu. Powodem miało być pojawienie się osadu na dnie butelki.

Chodzi o lek w butelce o pojemności 1000g z datą ważności do lutego 2018 roku. Sirupus Pini według producenta może być stosowany pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z intensywnym kaszlem i uczuciem duszności.

 

Z prośbą o wycofanie danej partii zwrócił się do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego sam producent produktu. Wniosek wpłynął 30 marca. Tego samego dnia GIS wydał decyzję o wycofaniu syropu, która ma charakter natychmiastowej wykonalności.

 

"Powyższa decyzja została podjęta w związku z brakiem spełnienia wymagań specyfikacji przedmiotowego produktu leczniczego dotyczących badań organoleptycznych, tj. wystąpieniem osadu na dnie butelki" - podano w uzasadnieniu.

 

 

To kolejny lek wycofany z obrotu w ostatnim czasie. W marcu Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Amol. W popularnym specyfiku stosowanym m.in. przy bólach głowy i przeziębieniach mogło znajdować się szkło.

 

polsatnews.pl, fot. Główny Inspektorat Farmaceutyczny

mr/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze