Policjant zastrzelił się z broni służbowej

Polska
Policjant zastrzelił się z broni służbowej
Polsat News

Prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie samobójczej śmierci 47-letniego mężczyzny. - Okoliczności śmierci, które poznał prokurator, wskazują na konieczność wyjaśnienia kwestii doprowadzenia do targnięcia się na życie - powiedział polsatnews.pl Tomasz Ozimek z prokuratury rejonowej w Częstochowie.

Oficer z 25-letnim stażem, pracujący w jednym z komisariatów na terenie powiatu częstochowskiego, odebrał sobie życie strzelając z broni służbowej w głowę. Wskazały na to oględziny miejsca zdarzenia, w których brał udział prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej.

 

47-latek zostawił dwa listy pożegnalne. Jednak rzecznik prokuratury rejonowej w Częstochowie, na razie nie poinformował o tym, czy to ich treść skłoniła prokuraturę do wszczęcia śledztwa. - Badamy, czy wpływ na decyzję mogły mieć kłopoty rodzinne, czy służbowe - powiedział.

 

Zanim mężczyzna odebrał sobie życie, członkom rodziny miał wysłać sms-y z wiadomością o swoim planie. Jednak na interwencję najbliższych było za późno.

 

polsatnews.pl, Dziennik Zachodni

jak/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie