Pisał o wysadzeniu budynku Sejmu. Zainspirował go zespół hip-hopowy

Polska
Pisał o wysadzeniu budynku Sejmu. Zainspirował go zespół hip-hopowy
Polsat News

16-letni chłopak na jednym z portali społecznościowych utworzył wydarzenie, na którym zapowiedział podłożenie ładunku wybuchowego pod gmach parlamentu. Nawoływał również innych do podkładania bomb. Został zatrzymany.

Zamieszczenie tego typu wpisów spowodowało natychmiastowe działanie policji. - Ustalono osobę, która mogła założyć profil na portalu i jednocześnie mogła być autorem gróźb. Okazał się nią 16-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego – powiedział asp. szt. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

Nastolatek został zatrzymany w czwartek w internacie szkoły, do której uczęszcza.

 

Traktował to jak żart

 

Nieletni potwierdził, że posiada konto na portalu społecznościowym, na którym utworzył wydarzenie i dokonał wpisu grożąc wysadzeniem budynku Sejmu. – Nieletni dodał, że do podjęcia takich działań zainspirowała go piosenka jednego z zespołów hip-hopowych. Oświadczył, że traktował to jako żart i nie zdawał sobie sprawy, że za takie zachowanie może ponieść konsekwencje - dodał oficer prasowy.

 

Tego typu działania mogą być zakwalifikowane jako fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni. Za te czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Nastolatek stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

polsatnews.pl

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie