50 ofiar śmiertelnych tlenku węgla - straż pożarna podsumowała sezon grzewczy

Polska
50 ofiar śmiertelnych tlenku węgla - straż pożarna podsumowała sezon grzewczy
Komenda Główna PSP

50 osób zginęło, a 2229 zostało poszkodowanych w ponad 3800 zdarzeniach związanych z tlenkiem węgla - liczby pokazują tragiczne żniwo, jakie czad zebrał w ostatnim okresie grzewczym, czyli od września 2015 do marca 2016 r. Mimo, ze ofiar było wiele, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych od sześciu lat stale maleje.

Tegoroczna kampania "Nie dla czadu" to już szósta edycja tej akcji. Według Komendy Głównej Straży Pożarnej akcja przynosi efekty. Mieszkańcy montuja czujniki czadu, dbają o przeglądy wentylacji i instalacji kominowych. Dzięki temu maleje liczba wypadków śmiertelnych. Zeszłoroczna akcja informacyjna prowadzona w okresie od września 2014 r. do  marca 2015, w porównaniu z takim samym okresem w latach 2015-2016, przyniosła wymierne skutki. Strażacy odnotowali bowiem o 8 śmiertelnych ofiar tlenku węgla mniej niz przed rokiem.


- Pomimo, że liczba ta wydawać może się niewielka, zawsze powtarzaliśmy - i powtórzymy to i tym razem - jeśli dzięki tej kampanii uratowane zostało chociaż jedno życie ludzkie, to na pewno było warto - stwierdziła mł. bryg. Katarzyna Boguszewska z KG PSP.

 


- Mamy nadzieję, że świadomość ludzi w związku z zagrożeniem, jakim jest tlenek węgla, potocznie zwany czadem, z roku na rok wzrasta i między innymi dzięki temu liczba osób, które poniosą śmierć wskutek zaczadzenia, z roku na rok będzie malała - stwierdziła mł. bryg. Katarzyna Boguszewska. Dodała, że strażacy mają nadzieję, iż ludzie zrozumieją, jak niewiele potrzeba, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu czy swoim domu.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze