Salah Abdeslam trafi do Francji

Świat
Salah Abdeslam trafi do Francji
PAP/EPA/LAURENT DUBRULE

Podejrzany o listopadowe zamachy terrorystyczne w Paryżu Salah Abdeslam może zostać ekstradowany do Francji - zdecydował w czwartek belgijski sąd. Adwokat zatrzymanego twierdzi, że chce tego też jego klient.

rawnik Abdeslama powiedział wcześniej tego dnia, że jego klient odstąpił od swego wcześniejszego sprzeciwu wobec ekstradycji, a także ponowił ofertę współpracy z francuskimi władzami.


- Salah Abdeslam chce być przekazany francuskim władzom - powiedział dziennikarzom mecenas Cedric Moisse. - Chce współpracować z francuskimi władzami  - dodał.


Belgijscy prokuratorzy poinformowali, że teraz Francja i Belgia będą omawiać szczegóły przekazania podejrzanego.

 

Abdeslam początkowo zeznawał, później przestał


Po aresztowaniu 18 marca, a więc cztery miesiące po atakach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 130 osób, Abdeslam odpowiedział na część pytań śledczych, ale później skorzystał z prawa do milczenia. Następnie był przesłuchiwany po atakach samobójczych w Brukseli z 22 marca, gdzie zginęło 35 osób, w tym trzech zamachowców. 


Śledczy uważają, że ataki w Paryżu i Brukseli zostały przeprowadzone przez bojowników z tej samej komórki Państwa Islamskiego (IS).


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie