Od jutra można składać wnioski w programie "Rodzina 500+". Urzędy na finiszu przygotowań

Polska

W piątek 1 kwietnia rusza rządowy program 500+. Wnioski będzie można składać w urzędach gmin, pocztą i przez internet, także za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jak będzie wyglądała ta procedura? – reporterka Polsat News Magdalena Hykawy rozmawiała o tym z rzecznikiem Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga-Południe Jerzym Gierszewskim.

- Oprócz przyjmowania wniosków w urzędzie mamy też dodatkowe 68 punktów np. w żłobkach i w przedszkolach. Chcemy w ten sposób ułatwić składanie wniosków o to świadczenie. Merytoryczni pracownicy urzędu będą pomagać też wypełnić wnioski i wyjaśniać wątpliwości – zapowiedział Jerzy Gierszewski. 

 

W ramach programu "Rodzina 500+" rodzicom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko - do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.
 
Świadczenie wypłacane będą przez gminy. Wnioski będzie można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Na złożenie wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Można wybrać sposób wypłaty - gotówką, albo przelewem na konto.

 

polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze