Szydło: rząd rozpoczyna realizację programu Gospodarka plus

Polska
Szydło: rząd rozpoczyna realizację programu Gospodarka plus
PAP/Darek Delmanowicz

Premier Beata Szydło zapowiedziała w środę w Sanoku (Podkarpackie), że rząd rozpoczyna realizację programu Gospodarka plus. - W tej chwili jednym z priorytetów rządu jest odbudowa polskiego przemysłu - oświadczyła.

- Dzisiaj tutaj w Sanoku jest dobry moment, żeby powiedzieć, że rozpoczynamy realizację programu Gospodarka plus. Już za kilka dni, za dosłownie kilkadziesiąt godzin wejdzie w życie sztandarowy program rządu Rodzina 500 plus. Teraz czas na kolejny projekt - podkreśliła Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Sanoka.

 

Jak dodała, rodzina, która otrzyma wsparcie finansowe, potrzebuje pracy, godnych zarobków, poczucia bezpieczeństwa swojej przyszłości. - To wszystko zapewni rozwój gospodarczy - mówiła szefowa rządu.

 

Bezpieczeństwo rodzin i rozwój gospodarczy

 

Zaznaczyła, że w ramach programu Gospodarka plus będzie realizowany, przyjęty niedawno przez rząd, plan odpowiedzialnego rozwoju, a także program Rodzina 500 plus, program mieszkaniowy i infrastrukturalny.

 

- Jesteśmy w stanie wszystko to zrealizować, jeśli konsekwentnie będziemy realizować, to co sobie założyliśmy. Jeżeli będziemy współpracować, tworzyć wielką biało-czerwoną drużynę, której celem jest rozwój gospodarczy Polski, bezpieczeństwo polskich rodzin i dobra przyszłość dla naszego państwa - zadeklarowała premier.

 

Jak poinformowała nowy plan ma być realizowany, nie tylko w tych regionach, które obecnie są silne gospodarczo, ale obejmować ma całą Polskę. - Chcemy żeby w ramach tego programu swoje szanse dostawały miejscowości, które są położone nieco dalej od Warszawy, byśmy sięgali do każdego zakątku Polski, by każdy region Polski miał swoją szansę - zapowiedziała Szydło.

 

Zdaniem premier przed rządem jest jeszcze wiele rzeczy do zrealizowania, które wymagają "determinacji, współpracy i solidnej pracy". Zaznaczyła, że rząd nie boi się tych wyzwań. Zapowiedziała, że rząd będzie konsekwentnie realizować swój program, czego najlepszym przykładem jest Autosan.

 

Fabryka "Autosan" z nowym właścicielem

 

Będącą w upadłości sanocką spółkę kupiło w środę konsorcjum spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Szydło wzięła udział w podpisaniu umowy kupna Autosanu. Premier podkreśliła, że jednym z elementów programu gospodarczego rządu będzie stwarzanie polskim przedsiębiorcom jak najlepszych warunków do rozwoju.

 

- Przygotowujemy takie rozwiązania, żeby wychodziły naprzeciw polskim przedsiębiorcom. Żeby hasło patriotyzm gospodarczy przekładał się na konkretne działania polskiego rządu - zapewniła Szydło.

 

Nawiązując do kupna Autosanu przez spółki z PGZ dodała, że rząd ratuje te zakłady, które kiedyś były polską dumą. Zaznaczyła, że rząd chce też tworzyć nowe firmy, które będąściśle współpracowały z nauką, bo "nauka to nasza przyszłość".

 

- Tylko w ten sposób zapewnimy bezpieczny rozwój Polsce, zachęcimy młodych Polaków, aby tutaj budowali swoją przyszłość. Jeśli konsekwentnie pójdziemy tą drogą to zrealizujemy ten projekt. Gospodarka plus to jest przyszłość Polski - podkreśliła premier Szydło.

W spotkaniu z premier udział wzięło ponad 200 mieszkańców Sanoka.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie