Ponad 100 mln dol. za rok pracy. To zarobki szefa Google

Biznes
Ponad 100 mln dol. za rok pracy. To zarobki szefa Google
Flickr/Maurizio Pesce/CC BY 2.0

Prezes Google Sundar Pichai dostał 100,5 mln USD (ok. 377,2 mln zł) za pierwszy rok pracy - podała oficjalnie spółka-matka Alphabet Inc. Większość tej pensji otrzymał jednak w akcjach, które może spieniężyć najwcześniej w 2017 roku. Pracę w Google obecny prezes zaczął jako product manager.

Pichai dokładnie dostał w ramach wynagrodzenia 99,8 mln dolarów w akcjach i 652,5 tys. dolarów gotówką. Łącznie z premiami, które otrzymał wcześniej, w sumie ma teraz pakiet akcji wyceniany na 635 mln dolarów.


Sundar Pichai został szefem wyszukiwarki Google, gdy powstała spółka-matka  Alphabet, która zrzesza wszystkie firmowe usługi. Jej szefami są założyciele Google Larry Page i Sergey Brin. Ich majątki szacowane są odpowiednio na: 34,6 mld i 33,9 mld dolarów, czyli na ok. 130 mld zł.


Prezes Google ma 43 lata, urodził się w Indiach w rodzinie tamilskiej, w swoim kraju skończył studia inżynierskie. Później studiował inżynierię w USA na Stanford University i MBA na University of Pennsylvania. W Google pracuje od 2004 roku, zaczynał na stanowisku  product managera. 

 

bloomberg.com, polsatnews.pl

ptw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie