Dwaj Polacy już nigdy nie polecą Wizz Airem. Dostali zakaz, bo źle się zachowywali

Świat
Dwaj Polacy już nigdy nie polecą Wizz Airem. Dostali zakaz, bo źle się zachowywali
Flickr.com/Dean Morley

Zbyt głośno słuchali muzyki, palili papierosy elektroniczne i byli niegrzeczni wobec innych pasażerów oraz personelu pokładowego. To lista zarzutów pod adresem dwóch Polaków, którzy wybrali się samolotem linii lotniczych Wizz Air do Bergen w Norwegii. A wybrali się po raz ostatni.

Polacy mieli tak bardzo zdenerwować pracowników linii, że ci na lotnisko wezwali policję. Dwaj Polacy lecący do Bergen z Gdańska, zostali aresztowani, choć jak informowała norweska prasa, aż pięciu pasażerów zachowywało się niewłaściwie.

 

Morten Kronen z policji w Bergen powiedział, że w sprawie Polaków trwa postępowanie wyjaśniające. Dodał, że pasażerowie muszą naprawdę mocno przesadzić, by pracownicy linii lotniczych do interwencji wzywali policję.

 

Dożywotni zakaz wstępu do samolotów Wizz Air i pozew

 

Oprócz tego, że mężczyźni najprawdopodobniej staną przed norweskim wymiarem sprawiedliwości, to na zawsze muszą pożegnać się z lotami tanimi liniami.

 

Wizz Air postanowił ukarać chuligańsko zachowujących się Polaków dożywotnim zakazem wstępu na pokłady swoich Airbusów. Poza tym zapowiedział pozew przeciwko nim.

 

The Local, Radio Zet

jak/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie