Wikariusz apostolski Arabii Południowej: pogłoski o ukrzyżowaniu porwanego kapłana są fałszywe

Świat
Wikariusz apostolski Arabii Południowej: pogłoski o ukrzyżowaniu porwanego kapłana są fałszywe
PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Wikariusz apostolski Arabii Południowej zdementował doniesienia o ukrzyżowaniu porwanego księdza ks. Toma Uzhunnalila. Hinduski duchowny został 4 marca porwany w Jemenie przez terrorystów, którzy zabili m.in. cztery siostry misjonarki. Świadkiem jego uprowadzenia była jedyna zakonnica, która przeżyła atak islamistów, s. Sally.

W ostatnich dniach w środkach przekazu na całym świecie pojawiły się sensacyjne informacje, jakoby miał on zostać ukrzyżowany w Wielki Piątek. Wiadomość taką podał też podczas Wigilii Paschalnej w Wiedniu kard. Christoph Schönborn, jednak później sprostował swą wypowiedź, tłumacząc, że jej źródłem były słowa metropolity Bangalore w Indiach, abp. Bernarda Morasa. Ten z kolei powoływał się na indyjskie media. Bp Hinder, który z bliska śledzi starania o uwolnienie ks. Uzhunnalila z rąk porywaczy, powiedział, że "niektóre media w Indiach są zbyt nerwowe i wścibskie", nie będąc świadome tego, że takimi pogłoskami "igrają z życiem o. Toma".

 

Nieprawdziwe doniesienia medialne skrytykował też o. Mathew Valarkot, rzecznik inspektorii salezjańskiej w Bangalore w Indiach, wzywając jednocześnie do modlitwy w intencji porwanego współbrata zakonnego.

 

KAI

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie