Przemycili 100 milionów papierosów. Zostali zatrzymani

Polska
Przemycili 100 milionów papierosów. Zostali zatrzymani
policja.gov.pl

Zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami rozbili we wtorek policjanci gdańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kętrzyna. Mężczyźni fałszowali dokumenty i wprowadzali do obrotu towar, za który nie płacili cła – podaje pomorska policja. W sprawie zatrzymano pięciu Polaków i obywatela Litwy.

Transporty z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi namierzono w Gdańsku, Holandii i Słowacji. Ponadto w jednej z firm transportowych w Łodzi ujawniono tranzyt z ponad 7 milionami podrobionych papierosów przeznaczonych do dalszej dystrybucji w Europie Zachodniej.

 

Zatrzymanym mężczyznom prokuratura przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu papierosów. Wszyscy trafili na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

 

Na poczet przyszłych kar i kosztów sądowych zabezpieczono nieruchomości, pojazdy oraz środki finansowe na łączną kwotę blisko 600 tys. złotych. Straty skarbu państwa i UE w związku z przemytem wyceniono na 90 mln złotych.

 

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

 

polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie