Burmistrz Brukseli: miasto może nie wrócić już do normalności

Świat
Burmistrz Brukseli: miasto może nie wrócić już do normalności
PAP/EPA/YOAN VALAT

- Nie ma już czegoś takiego jak normalność. Jest to pojęcie, które musimy przedefiniować - stwierdził burmistrz Brukseli Yvan Mayeur. Burmistrz rozmawiał we wtorek z mer Paryża Anne Hidalgo o francuskich doświadczeniach po zeszłorocznych zamachach w stolicy Francji.

Według Associated Press paryskie spotkanie szefów władz obu miast było poświęcone francuskim doświadczeniom i działaniom podjętym po listopadowych zamachach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Rozmowę poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca ofiary brukselskich zamachów z 22 marca i niedzielnego ataku terrorystycznego w Pakistanie.

 

- Nie ma już czegoś takiego jak normalność. Jest to pojęcie, które musimy przedefiniować - tłumaczył Mayeur odpowiadając na pytanie, czy w Brukseli życie wraca do normalności. Mer Paryża wyraziła solidarność z Belgią, która jej zdaniem wkracza w "długi i bolesny proces żałoby i odbudowy".

 

Według najnowszego bilansu przedstawionego w niedzielę przez belgijskie władze w atakach z 22 marca na lotnisku i w metrze w Brukseli śmierć poniosło 35 osób, w tym trzech zamachowców, a około 340 ludzi zostało rannych.

 

Natomiast w wyniku wymierzonego w chrześcijan zamachu w Lahore (Lahaur) w pakistańskim Pendżabie zginęło co najmniej 65 osób, a 300 zostało rannych.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze