"Bild": w Paryżu i Brukseli bezpieczniej niż w Warszawie

Świat
"Bild": w Paryżu i Brukseli bezpieczniej niż w Warszawie
Flickr/Jorge Láscar

Niemiecki dziennik "Bild" opublikował ranking amerykańskiej firmy konsultingowej "Mercer", która badała m.in. bezpieczeństwo i jakość życia w 230 miastach świata. Z Europy analizie poddanych zostało siedemnaście, a na dziewiątym miejscu znalazła się stolica Polski. "W Warszawie dochodzi do licznych protestów politycznych i największej w całym kraju przestępczości" - napisano.

Badanie oparto na wskaźnikach dot. przestępczości, stabilności wewnętrznej, geopolitycznej sytuacji bezpieczeństwa i na danych policji.

 

Co ciekawe, na liście nie ma żadnego miasta niemieckiego. Nie znalazła się na niej także Bruksela, w której w zeszłotygodniowych zamachach terrorystycznych życie straciło 35 osób, a ok. 340 osób zostało rannych.

 

 

Bild.de, Mercer Institute

 

Paryż, gdzie w listopadowych atakach zginęło 130 osób, znalazł się w rankingu na 16. miejscu. Oznacza to, że z przebadanych miast europejskich stolicę Francji uznano za najbezpieczniejszą.

 

Najbardziej niebezpiecznym miastem ogłoszono Kijów. Następne są: Belgrad, Sofia, Bukareszt, Zagrzeb, Ryga, Tallin, Ateny, Warszawa, Budapeszt, Belfast, Rzym, Madryt, Mediolan, Barcelona i Londyn, oraz Paryż.

 

bild.de

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie