Zjednoczone Emiraty Arabskie: dożywocie dla 11 islamistów za przygotowywanie zamachów

Świat
Zjednoczone Emiraty Arabskie: dożywocie dla 11 islamistów za przygotowywanie zamachów
Flickr/Dave Nakayama/CC BY 2.0

Sąd w Abu Zabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, skazał w niedzielę na dożywotnie więzienie 11 członków radykalnego ugrupowania islamistycznego, których oskarżono o planowanie przeprowadzenia "operacji terrorystycznych" i utworzenia samozwańczego kalifatu.

Dwóch innych członków tej samej grupy usłyszało wyroki 15 lat więzienia, 13 skazano na 10 lat, kilka osób usłyszało lżejsze wyroki, a siedmiu sądzonych uniewinniono - poinformowała oficjalna agencja WAM. Zagraniczni dziennikarze nie zostali dopuszczeni do relacjonowania procesu.


W sumie przed sądem stanęło 41 mężczyzn, w tym czterech obcokrajowców, należących do terrorystycznego ugrupowania Al-Manara. Proces ruszył w sierpniu 2015 roku.


Oskarżono ich o plany zaatakowania różnych celów, w tym hoteli i centrów handlowych w ZEA, a także o przygotowywanie spisku mającego na celu obalenie władz z zamiarem utworzenia islamskiego emiratu. Zarzuty obejmują także przemyt broni i utrzymywanie związków z Frontem al-Nusra, czyli syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy, a także z Państwem Islamskim.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie