Holandia: aresztowano podejrzanego o szykowanie zamachu we Francji

Świat
Holandia: aresztowano podejrzanego o szykowanie zamachu we Francji
PAP/EPA/Marten Van Dijl

Holenderska policja aaresztowała w niedzielę w Rotterdamie 32-letniego mężczyznę podejrzanego o szykowanie zamachu we Francji oraz jeszcze trzy inne osoby - podała prokuratora.

"Francuskie władze w piątek zwróciły się z prośbą o aresztowanie francuskiego obywatela, którego zidentyfikowano podczas dochodzenia w sprawie o terroryzm" - podała w oświadczeniu holenderska prokuratura. Człowieka tego Francja poszukuje "w związku z przygotowywaniem terrorystycznego zamachu".

 

Aresztowania w Rotterdamie przeprowadziła wyspecjalizowana jednostka policyjna wspierana przez holenderską agencję wywiadowczą AIVD, a w operacji uczestniczyli także prokuratorzy.

 

Z pozostałych aresztowanych dwaj to mężczyźni w wieku 42 i 47 lat o algierskim pochodzeniu. Trzeciego nie zidentyfikowano.

 

Policja przeszukała w Rotterdamie dwa miejsca związane z głównym podejrzanym, a na czas przeszukania ewakuowano na wszelki wypadek osoby z najbliższych budynków.

 

Podejrzanego o szykowanie zamachu czeka ekstradycja, do której powinno dojść możliwie jak najszybciej - podała prokuratura.

 

PAP

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie