Córka najbogatszej Dunki wystartuje w Rio

Sport
Córka najbogatszej Dunki wystartuje w Rio
PAP/EPA

Anna Kasprzak, spadkobierczyni miliardowej fortuny duńskiego koncernu obuwniczego Ecco, zakwalifikowała się do jeździeckiego konkursu olimpijskiego w ujeżdżaniu. Będą to jej drugie igrzyska, po Londynie w 2012 roku, gdzie była czwarta w drużynie i 18. indywidualnie.

23-letnia Dunka wystartuje w Rio de Janeiro na fińskim koniu Donnperignon. Zdaniem duńskich mediów, jest obecnie numerem jeden w tej konkurencji w swoim kraju i ma dużą szansę na medal.

 

Jest córką najbogatszej kobiety w Danii, Hanni Toosbuy Kasprzak, właścicielki Ecco, której majątek oceniany jest na 14 miliardów duńskich koron (8 mld złotych).

 

- Posiadam wykształcenie ekonomiczne, więc w przyszłości prawdopodobnie wejdę do zarządu koncernu. Na razie jednak interesują mnie tylko konie, którym poświęcam sześć dni w tygodniu - powiedziała Kasprzak w wywiadzie dla duńskiego dziennika finansowego "Boersen".

Dodała, że wiążę wielkie nadzieje ze startem w Brazylii i sądzi, że nie będą to jej ostatnie igrzyska.

 

Zwracając uwagę na swoje doświadczenie w ujeżdżaniu Dunka zauważyła, że koncern nigdy nie będzie produkował butów... jeździeckich. - Z prostej przyczyny. Są po prostu bardzo niewygodne do chodzenia - przyznała.

 

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 5-21 sierpnia.

 

PAP

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie