Cameron: musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości i stylu życia

Świat
Cameron: musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości i stylu życia
PAP/EPA/Andy Rain

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron w tradycyjnym orędziu wielkanocnym powiedział w niedzielę, że Zjednoczone Królestwo musi pozostać zjednoczone i musi bronić swych chrześcijańskich wartości.

Cameron, który Wielkanoc spędza z rodziną na hiszpańskiej wyspie Lanzarote, dodał, że odpowiedzialność, ciężka praca i współczucie ważne są dla ludzi "każdej wiary i niewierzących".

 

Premier odniósł się w swoim orędziu do ostatnich zamachów terrorystycznych w Brukseli na lotnisku i w metrze, gdzie zginęło 31 osób, 300 zostało rannych, przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 

- Kiedy terroryści usiłują zniszczyć charakter naszego życia, tak jak nikczemnie próbowali w tym tygodniu w Brukseli, musimy stanąć razem i pokazać, że nigdy nie damy się zastraszyć przez terror - powiedział brytyjski premier.

 

- Musimy pokazać, że w tej walce naszego pokolenia pokonamy zgubną ideologię leżącą u korzeni terroryzmu, z dumą staniemy w obronie naszych wartości i naszego stylu życia - zaznaczył Cameron.

 

PAP

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie