Historyczna dostawa towaru dronem w USA. I nie był to Amazon

Technologie
Historyczna dostawa towaru dronem w USA. I nie był to Amazon
Flirtey

Firmę Amazon, która od dawna zapowiadała dostawy towarów klientom za pośrednictwem autonomicznych dronów, wyprzedził australijski startup Flirtey. Firma wysłała w sobotę swojego drona z przesyłką w teren zabudowany w amerykańskim stanie Nevada. Dostawę nadzorowała agencja Federal Aviation Administration.

Pierwszy tego rodzaju przelot, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, został przeprowadzony nie tylko pod czujnym okiem agencji Federal Aviation Administration, ale także przy współpracy kilku naukowców z University of Nevada, NASA, Virginia Tech i Nevada Institute for Autonomous Systems.

 

Dron omijał domy i linie energetyczne


Przesyłka dotarła do opuszczonego domu w miasteczku Hawthorne w stanie Nevada. Autonomiczny dron pokonał zaprogramowaną wcześniej trasę liczącą 800 metrów. Po drodze, z racji pułapu, na którym utrzymywał swój lot, musiał ominąć budynki, linie wysokiego napięcia oraz latarnie uliczne.


Robił to samodzielnie, bez ingerencji człowieka. Po dotarciu do celu zawisł nad wejściem domu i opuścił przesyłkę na linie. 

 

 

Flirtey dostarcza już w Australii i Nowej Zelandii


Wcześniej za pomocą bezzałogowych dronów Flirtey dostarczał książki na terenie Australii oraz części samochodowe w Nowej Zelandii. Australijczycy największy potencjał widzą jednak w rynku amerykańskim, dlatego też dokładają wszelkich starań, by w kwestii otrzymania niezbędnych licencji wyprzedzić najgroźniejszego z rywali - firmę Amazon.

 

 

conowego.pl, Flirtey

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze