Bus zderzył się z tirem. Cztery osoby nie żyją, cztery są ranne

Polska
Bus zderzył się z tirem. Cztery osoby nie żyją, cztery są ranne
PAP/Darek Delmanowicz

Do wypadku doszło w okolicach Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Trzy osoby zginęły na miejscu. Jeden mężczyzna zmarł w szpitalu. Ofiarami są piłkarze trzecioligowego klubu sportowego z Wólki Pełkińskiej, którzy jechali na mecz. Cztery osoby są ranne. Najciężej poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

W miejscowości Werynia na drodze wojewódzkiej przed godziną 10:00 Volkswagen transporter wiozący osiem osób zderzył się z ciężarówką. Na miejscu pracuje policja i prokurator, którzy ustalają okoliczności wypadku.


- Na miejscu zginęły trzy osoby. Pięcioro rannych zostało przewiezionych do szpitali. Dwie osoby są w stanie ciężkim. Obaj kierowcy byli trzeźwi – powiedział Polsat News podkom. Jacek Kocan z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jednego mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.


Kocan podkreślił, że droga jest śliska. Właśnie złe warunki pogodowe mogły być przyczyną wypadku.

 

Busem podróżowali zawodnicy trzecioligowego zespołu Wólczanka Wólka Pełkińska. O godz. 12 mieli rozegrać mecz AviąŚwidnik. Obie drużyny rywalizują w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej.

 

Polsat News, PAP

prz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie