Zostawiła 16-miesięczne dziecko na klatce schodowej. Poszła na imprezę

Polska
Zostawiła 16-miesięczne dziecko na klatce schodowej. Poszła na imprezę
Pixabay/FeeLoona

Zarzuty narażenia zdrowia i życia dziecka usłyszała 23-letnia matka, która zostawiła synka bez opieki na klatce schodowej w jednym z budynków mieszkalnych na krakowskim Podgórzu. W tym czasie razem z 28-letnim mężem poszła bawić się do znajomych. Dziecko zostało przekazane do ośrodka opiekuńczego.

We wtorek ok. godz. 20 dziecko znalazła jedna z mieszkanek bloku. Było w wózku, płakało i trzęsło się z zimna, bo ubranko, które miało na sobie, było całkowicie przemoczone. Kobieta zajęła się dzieckiem, przebrała w suchą odzież i nakarmiła.

 

"Tylko na jeden dzień"

 

Policja zatrzymała rodziców chłopca w środę. Nie mają stałego miejsca zameldowania, więc odnalezienie ich nie było łatwe.

 

Para zdziwiona była faktem, że są poszukiwani przez policję. Matka, nie widząc nic złego w swoim zachowaniu twierdziła, że właśnie dzisiaj miała pojechać w miejsce, w którym zostawiła syna i zabrać go, a zostawiła go tam „tylko na jeden dzień”, ponieważ szła na imprezę.

 

Swojego syna w najbliższym czasie nie zobaczy. Do czasu podjęcia decyzji przez sąd chłopiec pozostanie pod opieką pracowników placówki opiekuńczej dla dzieci.

 

polsatnews.pl

mr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze