Zburzyli niewłaściwy dom. Powód? Google Maps wskazały zły adres

Świat
Zburzyli niewłaściwy dom. Powód? Google Maps wskazały zły adres
Żółtą gwiazdką oznaczony jest dom, który miał zostać zburzony. Czerwone pinezki to dwa adresy omyłkowo zburzonego budynku. Fot. Mapy Google

Firma zajmująca się wyburzaniem domów zrównała z ziemią nie ten obiekt na przedmieściach amerykańskiego Dallas. Zły adres pracownicy znaleźli w mapach Google i nie zweryfikowali go.

Nieruchomość w małym miasteczku Rowlett mieszcąca się pod adresem 7601 Cousteau Drive była przeznaczona do wyburzenia z powodu zbyt dużych zniszczeń, które spowodowało tornado pod koniec grudnia.

 

Pracownicy firmy Billy L. Nabors Demolition nie zadali sobie jednak trudu dokładnej weryfikacji adresu i pojechali w miejsce, które wskazała aplikacja Google. Mapy wskazują pod tym adresem budynek, który znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej - przy 7601 Calypso Drive. W efekcie jeden dom ma dwa adresy, a ten, który miał zostać zburzony - żadnego.

 

Omyłkowo wyburzony dom to bliźniak, którego półówki należały do Lindsey Diaz oraz Alana Cuttera. Ich dom również ucierpiał w wyniku tornada, ale był przeznaczony do remontu. Kobieta i jej syn przetrwali tornado dzięki temu, że schowali się w wannie. Wyprowadzili się z domu i czekali na decyzje o rozpoczęciu remontu. O pomyłce dowiedzieli się przez telefon.

 

Nie dostała przeprosin, ale będzie walczyć o odszkodowanie

 

W rozmowie z amerykańską stacją WFAA przedstawiciel firmy nie chciał komentować sprawy.

 

- Taka jest ich praca, burzyć domy, ale tym razem zburzyli moje życie - powiedziała Lindsey Diaz. Kobieta obecnie gromadzi  dokumentację zniszczeń dokonanych przez firmę wyburzeniową. Będzie ubiegała się o odszkodowanie. Z żalem przyznała też, że nikt z firmy nawet jej nie przeprosił; wszyscy bowiem zasłaniają się aplikacją Google.

 

Tak wyglądał zniszczony dom przed przejściem tornada. W głębi po lewej widać nieruchomość, która miała zostać wyburzona:

 

 

 

wfaa.com, engadget.com

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie