Iworyjczycy śpiewająco odpowiadają Al-Kaidzie: "Nawet się was nie boimy"

Świat
Iworyjczycy śpiewająco odpowiadają Al-Kaidzie: "Nawet się was nie boimy"
YouTube.com/AfricanHit

Muzycy z Wybrzeża Kości Słoniowej postanowili przy pomocy utworu "Meme Pas Peur" odpowiedzieć na zamach, który 13 marca przeprowadziła w ich kraju Al-Kaida. "Nawet się was nie boimy" śpiewają na plaży w Grand-Bassam, w miejscu w którym niecałe dwa tygodnie temu życie straciło 19 osób.

W teledysku nakręconym w popularnym kurorcie turystycznym, gdzie doszło do zamachu, grupa gwiazd muzyki pop z Wybrzeża Kości Słoniowej zwraca się bezpośrednio do zamachowców.

 

"Nie pójdziecie do raju, (...) zabijacie niewinnych ludzi dla swoich i tak przegranych już spraw, oraz 70 dziewic" - śpiewają w piosence opublikowanej na portalu YouTube. 

 

Hasło "Meme pas peur" ("Nawet się was nie boimy") stało się popularne we Francji po zamachu na Charlie Hebdo. Po atakach na iworyjskim wybrzeżu słowa te rozpowszechniły się także na francuskojęzycznym Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

 

Atak na ośrodek był pierwszym tego typu wydarzeniem w tym kraju. Miasto Grand-Bassam nad Oceanem Atlantyckim to popularny ośrodek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który każdego tygodnia przyciąga setki turystów.

 

13 marca na plaży w Grand Bassam życie straciło 17 cywilów i dwóch żołnierzy.

 

Rząd tego kraju poinformował w czwartek, że w związku z zamachem planuje utworzenie nowych ośrodków sił szybkiego reagowania. - Wybrzeże Kości Słoniowej jest krajem, który musi być w stanie walczyć o siebie - stwierdził premier Daniel Kablan Duncan.

 


AlJazeera

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie