Dziennikarz BBC chciał sprawdzić smak ludzkiego mięsa

Technologie
Dziennikarz BBC chciał sprawdzić smak ludzkiego mięsa
YouTube

Autor popularnonaukowego programu w jednym z jego odcinków postanowił sprawdzić, jak smakuje ludzkie mięso. W tym celu wyciął sobie fragment mięśnia z nogi.

W programie „Brit Lab” Greg Foot poddaje się różnym eksperymentom, które mają odpowiedzieć na nurtujące ludzi pytania. Tym razem postanowił sprawdzić, jak smakuje ludzkie mięso. W tym celu postanowił poddać się biopsji i pobrać kawałek mięśnia ze swojej nogi. Miał on zostać wykorzystany do przygotowania hamburgera, którego Foot miał zjeść.

 

Prawo zabrania


Jednak w trakcie realizacji programu okazało się, że brytyjskie prawo zabrania spożywania ludzkiego mięsa. Nawet, gdy dana osoba chce zjeść kawałek siebie. Eksperyment musiał zostać przerwany. Foot przekazał wycięty kawałek mięśnia do laboratorium, by naukowcy dokonali jego analizy i stwierdzili, jak może smakować.


Okazało się, że budowa pobranej tkanki przypomina wieprzowinę i jagnięcinę. Naukowcy obejrzeli pobraną próbkę pod mikroskopem, następnie ją ugotowali i dokonali analizy chemicznej. Na podstawie tych badań odtworzyli smak ludzkiego mięsa w, jak twierdzą 80 proc., i przygotowali burgera ze specjalnie spreparowanego mięsa.


Dziennikarz go zjadł i stwierdził, że bliżej spróbowania ludzkiego mięsa już się nie znajdzie oraz że posiłek smakował "całkiem dobrze".


Poniżej opisany odcinek "Brit Lab". Uwaga, materiał może być dla niektórych osób wstrząsający.

 

am/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze