Brytyjski bank stworzył konto dla muzułmanów. Ale może je założyć także żyd i chrześcijanin

Biznes
Brytyjski bank stworzył konto dla muzułmanów. Ale może je założyć także żyd i chrześcijanin
Elliott Brown/Flickr.com
Lloyds Bank

Oferowany przez Lloyds Bank rachunek powstał w zgodzie z zasadami szariatu. Tego typu konto ma jednak wiele zalet, które mogą przyciągnąć do banku także wyznawców innych religii; aby je założyć, nie trzeba być muzułmaninem.

Oferta kusi klientów wieloma przywilejami, które wynikają jednak nie z dobrej woli banku, a ze ścisłych zasad religii. Islam zabrania nie tylko lichwy, ale i pobierania nawet drobnych odsetek.

 

Korzyści jest więcej - konto zgodne z szariatem gwarantuje brak możliwości debetowej i kredytowej, nie jest wymagany minimalny stan środków, a bank nie pobiera opłat prowizyjnych za transakcje. Bank ponadto zapewnia, że pieniądze przechowywane na koncie nie będą wykorzystywane w obrocie na cele, które są sprzeczne z prawem szariatu.

 

Konto nie jest jednak całkowicie "darmowe": bank może obciążyć klienta wieloma opłatami za dodatkowe usługi.

 

Lloyds Bank chwali się, że oferta "Islamic Account" powstała w zgodzie ze wszelkimi dogmatami islamu - przy tworzeniu oferty Brytyjczycy współpracowali z dwoma niezależnymi ekspertami od muzułmańskiej bankowości.

 

Konto także dla polskiego imigranta

 

Aby założyć konto, nie trzeba być muzułmaninem. Konto tylko z nazwy i z działania jest islamskie.

 

Bank wymaga od chętnego klienta przedstawienia w placówce - konta nie da się założyć przez internet - np. polskiego prawa jazdy czy japońskiego paszportu. Trzeba być także pełnoletnim i przedstawić dokument potwierdzający zamieszkanie w danym miejscu, np. rachunek za prąd.

 

lloydsbank.com

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie