1,2 mln zł odszkodowania od szpitala za błędy przy porodzie

Polska
1,2 mln zł odszkodowania od szpitala za błędy przy porodzie
SPOZ Wieluń

Taką kwotę w wyniku ugody wypłaci szpital w Wieluniu (woj. łódzkie) rodzicom dziecka, które przyszło na świat z porażeniem mózgowym. Dodatkowo placówka zgodziła się płacić dziecku miesięcznie 7 tys. zł dożywotniej renty.

Chłopiec przyszedł na świat trzy lata temu. Ciąża przebiegała prawidłowo. Jednak w czasie porodu doszło do komplikacji, w wyniku których dziecko było przez długi czas niedotlenione. To spowodowało porażenie mózgowe.

 

Szpital zgodził się na ugodę po niekorzystnej opinii biegłego. - Podpisaliśmy ugodę, żeby nie narażać się na jeszcze większe koszty oraz mieć możliwość rozłożenia odszkodowania na raty - powiedziała Bożena Łaz, dyrektor SP ZOZ w Wieluniu.

 

Ugoda została zawarta w procesie cywilnym. Nie było procesu karnego lekarzy.

 

Odszkodowanie w ratach 

 

Wypłatę odszkodowania rozłożono na pięć rat. W tym roku i następnym szpital zapłaci po 300 tys. zł, a przez kolejne trzy lata po 200 tys. zł.

 

W podobnej sprawie w lipcu 2014 roku Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał zapłacić Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki 1 mln zadośćuczynienia i 7 tys. zł renty rodzicom chłopca z dziecięcym porażeniem mózgowym.

 

Radio Łódź, Dziennik Łódzki

ptw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie