Wziął urlop i zbiera pieniądze na remont spalonych mieszkań. Ludzki gest radnego z Kluczborka

Polska
Wziął urlop i zbiera pieniądze na remont spalonych mieszkań. Ludzki gest radnego z Kluczborka
Polsat News

Stanisław Konarski, radny z Kluczborka (woj. opolskie), podczas tygodniowego urlopu kwestuje na rynku z osiołkiem i mułami. Od grudnia razem z wolontariuszami zbiera pieniądze na remont mieszkań dla czterech rodzin, które ucierpiały w wyniku pożaru kamienicy.

Konarski działa jako społecznik już od kilku lat, ale tym razem zaskoczył mieszkańców Kluczborka swoją nietypową akcją.

 

- Nie jest sztuką chodzić i zbierać, tylko chodzić, zbierać i tym ludziom, którzy wrzucają coś do puszek, coś zaoferować. Nie tylko wystawiamy rękę po  złotówkę, ale też coś dajemy - powiedział Polsat News. Konarski zorganizował na miejscowym rynku mini zoo i specjalny kiermasz.

 

Radnemu i wolontariuszom udało się do tej pory zebrać 17,5 tys. złotych. Część tej kwoty zgromadzono podczas podobnych akcji w czasie świąt Bożego Narodzenia.

 

Bez dachu nad głową

 

Do pożaru kamienicy doszło 13 grudnia ubiegłego roku. Ogień wybuchł po otwarciu drzwiczek do pieca kaflowego w jednym z mieszkań. Właścicielka mieszkania  została poparzona, a wnętrze jej domu zniszczone. Do akcji wkroczył radny z wolonariuszami. Zaciągnął kredyt i wynajął firmę remontową. Koszt przebudowy wyniósł 50 tys. złotych.

 

Wolontariusze remontują również mieszkanie piętro niżej, zalane podczas akcji gaśniczej, piętro wyżej zniszczone przez sadzę po pożarze, a także obok, w którym po wybuchu pękła ściana. Na remont wszystkich lokali potrzeba 120 tys. zł.

 

Polsat News, nto.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie