USA: 5-latka uratowała tonącą mamę

Świat
USA: 5-latka uratowała tonącą mamę
Pixabay.com

34-letnia Tracy Anderwald pływała w przydomowym basenie i straciła przytomność. Znieruchomiała a jej ciało bezwładnie unosiło się na wodzie. Zaniepokojona tym widokiem jej córka, 5-letnia Allison, wskoczyła do basenu, dopłynęła do mamy, podniosła jej głowę nad wodę i dociągnęła do brzegu. Według lekarzy, kobieta żyje tylko dzięki temu, że jej córka zachowała zimną krew i umiała pływać.

Wydarzenia z Portland w Teksasie zostały zarejestrowane dzięki zainstalowanej na posesji kamerze monitoringu. Nagranie pokazuje, jak dziewczynka podejmuje próbę ratowania matki. Gdy kobieta jest już bezpieczna przy brzegu basenu, 5-latka biegnie po pomoc.

 

Na szczęście wszystko rozegrało się przed domem siostry Tracy Anderwald, która była nieopodal. To ona wezwała lekarzy.

 

Uratowana kobieta nieprzytomna trafiła do szpitala. Lekarze obawiali się, że mogło dojść do uszkodzenia mózgu, bo dość długo była pod wodą. Na szczęście już dobę później Tracy ocknęła się, a po kilku dniach jej stan był na tyle dobry, że lekarze zdecydowali się ją wypuścić ze szpitala.

  

Tedra Hunt, siostra Tracy, w rozmowie z dziennikarzami zacytowała opinie lekarzy, którzy stwierdzili, że gdyby nie akcja ratunkowa podjęta przez pięciolatkę, jej mama pewnie by nie przeżyła. – To niesamowite, że tak mała dziewczynka była w stanie tego dokonać – powiedziała Hunt.

 

Teraz, i Tedra Hunt i jej uratowana przed utonięciem siostra apelują do rodziców, by uczyli swoje dzieci pływać i informowali, jak postępować w podobnych sytuacjach.

 

- Allison pływa od kiedy skończyła 2,5 roku. Jest dla mnie bohaterką - powiedziała o pięciolatce jej mama.

 

ABC News, Sky News

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie