Czeczen mieszkający w Polsce zatrzymany. Miał zbierać fundusze na działalność dżihadystów

Polska
Czeczen mieszkający w Polsce zatrzymany. Miał zbierać fundusze na działalność dżihadystów
PAP/EPA/Ralf Roeger

Shamkhan A. został zatrzymany na terenie Niemiec. Mężczyzna miał w Polsce należeć do komórki terrorystycznej, która pozyskuje finanse na działalność Państwa Islamskiego – podało RMF FM. Czeczen czeka na ekstradycję do Polski.

Według informacji RMF FM śledczy mają postawić mężczyźnie zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym oraz  gromadzenia środków mających służyć organizowaniu zamachów.

 

Shamkhan A. był poszukiwany listem gończym. Sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania na początku lutego polskim służbom udało się ustalić, że ukrywał się w Niemczech.

 

Członek grupy przestępczej

 

Czeczen jest ostatnim poszukiwanym członkiem grupy podejrzewanej o pozyskiwanie funduszy na działalność terrorystyczną. Dochodzeniem w tej sprawei zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. W ubiegłym roku doszło do zatrzymania trzech obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Wcześniej służby specjalne kilku państw podejrzewały ich o pozyskiwanie funduszy na prowadzenie działalności terrorystycznej. Mężczyźni przebywają w areszcie. Shamkhanowi A., po zatrzymaniu reszty kompanów, udało się uciec do Niemiec.

 

RMF FM

wjk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie