Amerykanie ostrzegają przed możliwymi zamachami w Bułgarii

Świat
Amerykanie ostrzegają przed możliwymi zamachami w Bułgarii
flickr/(rinse)/CC BY-ND 2.0

Amerykańska ambasada w Bułgarii ostrzegła obywateli Stanów Zjednoczonych, by unikali dużego węzła komunikacyjnego w Sofii z powodu groźby zamachu na jeden lub wiele miejskich autobusów.

- Ambasada USA otrzymała informację o możliwym zagrożeniu nieokreślonej linii autobusowej lub linii autobusowych w okolicach hotelu Pliska - głosi komunikat ambasady zamieszczony w środę wieczorem na Facebooku. Zaleca się w nim unikanie tej części bułgarskiej stolicy.

 

Rzeczniczka ambasady potwierdziła autentyczność komunikatu, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów twierdząc, że ambasada nie komentuje trwających dochodzeń.

 

Ministerstwo spraw wewnętrznych Bułgarii podało, że nie ma wiarygodnych informacji o niebezpieczeństwie grożącym mieszkańcom w okolicach hotelu Pliska, ale mer Sofii Jordanka Fandakowa ogłosiła, że wzmocniono tam obecność policji.

 

Reuters pisze, że przejeżdżające tamtędy autobusy kursują zgodnie z rozkładem.

 

Po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęto na lotniskach i dworcach w całej Bułgarii oraz w sofijskim metrze.

 

PAP

az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie