Tobiszowski pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

Polska
Tobiszowski pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa
PAP/Andrzej Grygiel

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski od środy jest pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Zastąpił Wojciecha Kowalczyka – podał resort energii w komunikacie.

Wojciech Kowalczyk, także wiceminister energii, zajmie się pionem analiz ekonomicznych i polityką właścicielską, a także zadaniami z zakresu efektywności gospodarczej spółek skarbu państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Energii – napisano w komunikacie.

 

Resort podkreśla, że ta zmiana jest związana jest z procesem powstawania struktury Ministerstwa Energii. Od 1 kwietnia 2016 r. – jak przypomniano - do kompetencji resortu dojdą zadania związane z wykonywaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami energetycznymi, a w lipcu również nad spółkami gazowymi i paliwowymi. Konieczne jest powołanie departamentu analiz ekonomicznych i polityki właścicielskiej, którego tworzeniem zajmie się, już jako podsekretarz stanu, Wojciech Kowalczyk – napisano.

 

Cytowany w komunikacie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski ocenił, że zmiany kadrowe posłużą "doprecyzowaniu kompetencji kierownictwa resortu". - Grzegorz Tobiszowski, który prowadzi konsultacje ze stroną górniczą, będzie miał pełny zakres kompetencji w tej dziedzinie. Formuła finansowa Polskiej Grupy Górniczej jest już przygotowana, inwestorzy są w procesie, dlatego uznałem, że czas na nowe zadania dla Wojciecha Kowalczyka – wyjaśnia minister.

 

Wojciech Kowalczyk został powołany na pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa w listopadzie 2014 roku. Wcześniej odpowiadał w resorcie skarbu za nadzór nad rynkiem kapitałowym, prywatyzacją, polityką dywidendową oraz Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie