Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych: oceny bezpieczeństwa Polski to nie "urzędowy optymizm"

Polska
Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych: oceny bezpieczeństwa Polski to nie "urzędowy optymizm"
Polsat News

- Zwołałem posiedzenie komisji ds. służb specjalnych na 31 marca. Chcemy, by komisja dostała informacje, jaki jest stan zabezpieczenia antyterrorystycznego terytorium RP - powiedział gość "Wydarzeń" o godz. 22., poseł PiS Marek Opioła. Jak dodał, na posiedzeniu komisji mają być rozpatrywane kwestie dotyczące bezpieczeństwa kraju w kontekście politycznym, eksperckim oraz służb podległych MSWiA.

Zdaniem szefa sejmowej komisji ds. służb specjalnych, dane mówiące o tym, że Agencja Wywiadu ma za mały budżet, bo dwukrotnie mniejszy od Instytutu Pamięci Narodowej, nie powinny niepokoić. Marek Opioła podkreślił, że w walce z terroryzmem potrzebne są rozwiązania systemowe i skoordynowane działania w ramach Unii Europejskiej. - Agencja Wywiadu sama nie zweryfikuje tożsamości terrorysty, musi działać ze swoimi odpowiednikami - powiedział.

 

Dodał, że Agencja Wywiadu ma swoje obowiązki poza granicami kraju. A za to byśmy czuli się bezpiecznie w Polsce, zdaniem posła PiS, "odpowiada w pierwszej kolejności policja, a w dalszej kolejności  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służba Kontrwywiadu Wojskowego".

 

Zaplanowane? Muszą się odbyć

 

Pytany o bezpieczeństwo w czasie Światowych Dni Młodzieży przyznał, że skoro zobowiązaliśmy się do ich organizacji, musimy to zrobić. W jego opinii forma uroczystości, to że są "zaplanowane" oraz będą trwały krótko, ułatwi służbom działanie.

 

Oceny bezpieczeństwa Polski zdaniem szefa komisji ds. służb specjalnych nie są "urzędowym optymizmem".

 

Polsat News

 

 

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie