Papież potępił zamachy w Brukseli i nazwał je "okrutną nikczemnością"

Świat
Papież potępił zamachy w Brukseli i nazwał je "okrutną nikczemnością"
PAP/EPA/Giorgio Onorati

Papież Franciszek nazwał zamachy terrorystyczne w Brukseli "nikczemnością". Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie zaapelował do wszystkich ludzi dobrej woli o ich potępienie i modlił się o nawrócenie serc osób "zaślepionych przez okrutny fundamentalizm".

Zwracając się do ponad 20 tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: - Ze zbolałym sercem śledziłem smutne wiadomości o zamachach terrorystycznych wczoraj w Brukseli, które pociągnęły za sobą liczne ofiary oraz rannych. Zapewniam o mej modlitwie i bliskości z drogim narodem belgijskim, ze wszystkimi rodzinami ofiar i ze wszystkimi rannymi.

 

Papież wezwał: - Kieruję raz jeszcze apel do wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do jednomyślnego potępienia tych okrutnych nikczemności, które przynoszą jedynie śmierć, terror i zgrozę. Wszystkich proszę, by nie ustawali w modlitwie i prosili Pana w Wielkim Tygodniu o pocieszenie strapionych serc oraz nawrócenie serc osób zaślepionych przez okrutny fundamentalizm.

 

Następnie na prośbę Franciszka wierni obecni na placu odmówili w ciszy modlitwę za wszystkich Belgów, za ofiary ataków i rannych.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie