Chcą zakazać sms-owania podczas chodzenia

Świat
Chcą zakazać sms-owania podczas chodzenia
Anne Worner/Flickr/CC BY-SA 2.0

Władze stanu New Jersey rozważają wprowadzenie nowego prawa, które zakaże pisania na telefonie podczas chodzenia. Karą za jego złamanie ma być mandat w wysokości 50 dolarów i 15 dni więzienia.

Projekt nowego prawa trafił do legislatury stanu New Jersey w ubiegłym tygodniu. Autorka nowego przepisu Pamela Lampitt powiedziała stacji CBS2, że "jeśli osoba poruszająca się pieszo naraża innych na ryzyko, to należy wprowadzić prawo, który to ryzykowne zachowanie spenalizuje".

 

"Wpadła pod autobus, bo się zagapiła"


Lampitt jest członkinią Zgromadzenia Ogólnego stanu New Jersey, czyli lokalnego parlamentu. Jest również wykładowczynią Uniwersytetu w Pensylwanii. Tworząc nowy przepis powołała się na przypadek jej studentki, która wpadła pod autobus i zginęła, gdy zagapiła się korzystając z telefonu.


Według telewizji CBS, liczba wypadków związanych z używaniem telefonu podczas chodzenia wzrosła o 35 proc. od 2010 roku. Z kolei według badań Uniwersytetu Alabamy ludzie, którzy piszą na telefonie podczas przechodzenia przez ulice są dwukrotnie bardziej narażeni na to, że wpadną pod samochód niż osoby używające w tym czasie komórki do rozmawiania.


huffingtonpost.com

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie