Błaszczak: projekt ustawy antyterrorystycznej jest gotowy

Polska
Błaszczak: projekt ustawy antyterrorystycznej jest gotowy
Polsat News

- Jutro przedstawimy założenia ustawy antyterrorystycznej - powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. W czwartek odbędzie się finalne posiedzenie zespołu, który przygotowywał projekt, ale jak zapewniał minister, ustawa jest już gotowa.

- To będzie ostatnie, finalne posiedzenie. Projekt jest gotowy, ale chcemy jeszcze przedyskutować to, co jest w nim zapisane. Jutro przedstawimy informacje na temat kształtu tego projektu - powiedział w środę minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Błaszczak podkreślił, że ustawa jest niezbędna, aby skutecznie walczyć z terroryzmem. Dodał, że po przedstawieniu jej w czwartek "z całą pewnoscią zostanie przyjęta przez parlament". - Ja zakładam, że niestety będzie atak ze strony opozycji, która siebie nazywa opozycją totalną, ale może trochę się opamiętają ze względu na dziedzinę, której ta ustawa dotyczy. A ona dotyczy bezpieczeństwa Polski i Polaków - ocenił szef MSWiA.

 

PiS chce pracy z opozycją

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin w rozmowie z reporterką Polsat News wyraził nadzieję, że w prace nad ustawą włączą się ugrupowania opozycyjne. - Liczymy na to, że praca nad tą ustawą będzie przebiegać w spokojnej, rzeczowej atmosferze, bez oskarżeń o zamach na prawa obywatelskie czy próby wprowadzania autorytarnych rządów w Polsce. Miejmy nadzieję, że tym razem opozycja postanowi pracować merytorycznie - stwierdził Sasin.

 

Minister Błaszczak zapytany o środki bezpieczeństwa na polskich lotniskach w związku z wtorkowymi zamachami terrorystycznymi w Brukseli powiedział: - Jeśli chodzi o tę kwestię, to jest pewna sfera bezpieczeństwa, która ma charakter niejawny, a więc na ten temat nie rozmawiamy - poinformował.

 

Konieczne zmiany w Biurze Ochrony Rządu

 

Błaszczak odniósł się do sytuacji w Biurze Ochrony Rządu. Po wypadku z limuzyną prezydenta Andrzeja Dudy w biurze doszło do zmian, a powołana przez szefa resortu komisja bada przebieg tego wydarzenia. Pojawiły się głosy o konieczności włączenia biura do struktur np. policji.

 

- Biuro Ochrony Rządu nie zostanie zlikwidowane, ale zmiany są konieczne - powiedział minister. - Przygotowujemy Światowe Dni Młodzieży, zapewnimy bezpieczeństwo również podczas szczytu NATO. Żadnych drastycznych zmian nie będzie, chociaż oczywiście rząd pani premier Beaty Szydło jest rządem dobrej zmiany, a więc naprawiamy to, co zostało przez osiem lat popsute - stwierdził Błaszczak, jak dodał "naprawa nie oznacza likwidacji".

 

Polsat News

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze